MKIDN twórcza aktywacja młodych

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program: Partnerstwo dla książki, na realizację projektu TWÓRCZA AKTYWACJA MŁODYCH. Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do młodzieży i zakłada organizację cyklu różnorodnych działań z zakresu animacji czytelniczej.

Główną ideą tych działań jest zwiększenie obecności książki i literatury w życiu społecznym młodych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.

Projekt realizowany będzie we wrześniu i październiku 2017 r. i zakłada organizację następujących wydarzeń:

Sleeveface – warsztaty fotograficzne prowadzone przez artystę fotografa, specjalistę w zakresie fotografii reportażowej i komercyjnej. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie stylizacji inspirowanych okładkami książek a następnie uchwycenie tego w kadrze.

Pechakucha – warsztaty tworzenia prezentacji oraz Pechakucha Night – wieczorne spotkanie w Bibliotece, podczas którego każdy chętny będzie mógł przez 7 minut przedstawić swoje pomysły i zaprezentować 20 slajdów na określony temat. Tematyką tej imprezy będą książki, czytanie i pasje czytelnicze.

Lipdub – warsztaty realizacji filmowej. Warsztaty poprowadzi Marcin Podsiadły – operator i montażysta z wieloletnim doświadczeniem. Warsztaty obejmą tworzenie scenariusza, spotkania studyjne i nagranie klipu. Podstawą warsztatów będą zajęcia praktyczne z operatorem i nagranie klipu typu lipdub według wcześniej opracowanego scenariusza.

Streetart – warsztaty poezji połączone z drukowaniem wierszy na chodnikach oraz spotkanie autorskie z Michałem Zabłockim – poetą, reżyserem, artysta Piwnicy pod Baranami. W organizację tego wydarzenia zaangażowani zostaną przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Jastrzębskiej. Podczas warsztatów wykorzystane zostaną fragmenty małych form literackich z zasobów twórczości amatorskiej osób zrzeszonych w Towarzystwie.

Plenerowa Biblioteka w Parku Zdrojowym – wymiana książek, warsztaty inspirowane książką, czytanie performatywne i rozgrywki gier planszowych.

Impreza finałowa na zakończenie projektu, podczas której nastąpi otwarcie wystawy i pokaz zrealizowanego filmu.

 

Wszystkie działania w ramach projektu mają na celu stymulację kreatywności i rozwoju aktywności młodzieży w obszarze współczesnej kultury czytelniczej.

Szczegóły dotyczące projektu będą pojawiały się sukcesywnie na stronie: www.biblioteka.jastrzebie.pl

Zapraszamy!

Projekt „Twórcza Aktywacja Młodych” dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Grudzień 2018
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
2018-12-18
godz. 18:00
Zaczytaj się w świętach – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
18.12.2018 r. godz. 18:00

2019-01-04
godz. 18:00
Koncert Noworoczny w Bibliotece

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
04.01.2019 r. godz. 18:00

NAJNOWSZE FILMY
 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.1

 

Narodowe Czytanie pod Tężnią

 

70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju

 

Turniej rycerski - impreza finałowa Wakacji na Rycerskim Dworze

 

1963-2018 55-lecie Miasta Jastrzębie-Zdrój

 

LipDub Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju

 

NARODOWE CZYTANIE „WESELA” W PARKU ZDROJOWYM

 

ZAKOŃCZENIE WAKACJI 2017

 

COOLTURALNA NOC W BIBLIOTECE

 

DZIEŃ DZIECKA Z BIBLIOTEKĄ w Parku Zdrojowym 2017

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.