Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem
2020-08-11 15:10:00

22.10.2020 r. godz. 18:00

Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Kulikiem o przekładzie na język śląski takich książek, jak; Godniŏ PieśńNiedźwiodek PuchMały PrincDrach. Spotkanie ma pokazać możliwości funkcjonowania języka śląskiego w przestrzeni do tej pory rzadko eksplorowanej. Wydawanie przekładów znanych książek ukazuje ewolucję jaka zachodzi w podejściu do języka śląskiego, który przestaje być tylko sposobem codziennej komunikacji, ale staje się częścią życia literackiego. Celem spotkania jest promowanie ciekawych zjawisk literackich, które łączą elementy śląskości z wiedzą o literaturze.

Spotkanie odbędzie się 22 października o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej, ul. Wielkopolska 1a, transmitowane będzie również na naszym profilu facebook.

Ilość miejsc ograniczona!

Wejściówki można odebrać w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych w Bibliotece Głównej.

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu REGIONALNIE-KULTURALNIE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury