O Wypożyczalni

Wypożyczalnia Literatury dla Dorosłych oferuje swoim użytkownikom wolny dostęp do księgozbioru liczącego ponad 100 000 wol., który na bieżąco uzupełniany jest o nowości wydawnicze - rocznie przybywa ich nawet 2 500. Obok klasyki literatury pięknej, kanonu lektur szkolnych, literatury popularnej jak romanse, kryminały i fantastyka, czytelnik znajdzie także księgozbiór naukowy i popularnonaukowy, uwzględniający wszystkie dziedziny wiedzy, a także książki językowe, głównie w języku angielskim, niemieckim i francuskim i in.

Wypożyczalnia posiada w swoich zbiorach audiobooki – książki do słuchania czytane przez wielu znakomitych polskich aktorów, m.in. Annę Seniuk, Piotra Fronczewskiego, Zbigniewa Zamachowskiego (lista audiobooków dostępnych w Wypożyczalni).

W Wypożyczalni znajduje się stanowisko komputerowe z dostępem katalogu elektronicznego OPAC WWW oraz do Internetu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zmieniającym się trendom, nasza Biblioteka wykupiła dostęp do baz książek elektronicznych takich jak IBUK Libra. Czytelnicy za pomocą kodów odbieranych w Wypożyczalni mogą logować się do baz z każdego miejsca, w którym mają dostęp do Internetu i korzystać z czytelni on-line.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników jest możliwość rezerwacjizamawiania książek poprzez internetowe konto biblioteczne. Czytelnicy mogą też samodzielnie prolongować wypożyczane przez siebie pozycje.

Osobom, które ze względu na stan zdrowia, wiek czy stopień niepełnosprawności nie mogą przyjść do Biblioteki Wypożyczalnia oferuje Książkę na telefon. Pracownicy dostarczają wybrane pozycje do domu, dzięki czemu nasi użytkownicy mają możliwość dalszego korzystania z Wypożyczalni. Zamówienia można składać telefonicznie 32 4716768 wew. 36 lub pocztą elektroniczną na adres wypozyczalnia@biblioteka.jastrzebie.pl.

W ramach akcji „Daj książce drugie życie!” Wypożyczalnia zaprasza do dzielenia się swoimi książkami. Wystarczy przynieść książki do Biblioteki i zabrać z sobą inne, interesujące Cię pozycje.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Listopad 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
2020-11-26
godz. 18:00
Cała prawda o Syrii - spotkanie z Maciejem Moskwą

Biblioteka Główna
26.11.2020 r. godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie

2020-11-30
godz. 18:00
MIĘDZY PRAWDĄ A FIKCJĄ – wirtualne spotkanie z Filipem Springerem

Biblioteka Główna
30.11.2020 r. godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie

NAJNOWSZE FILMY
 

OPOWIEŚĆ O PANU HADYNIE - wirtualne spotkanie z Andrzejem Żakiem

 

Noc Bibliotek 2020

 

Biblioteczne Polecajki #3

 

Biblioteczne Polecajki #2

 

Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem

 

Biblioteczne Polecajki #1

 

SMAK OPOWIEŚCI – spotkanie z Maćkiem Bielawskim

 

ALFABET ŚLĄSKA – wirtualne warsztaty literacko-plastyczne

 

DOCIEKANIE PRAWDY – spotkanie z Kamilem Bałukiem

 

ŚLĄSKIE GOŁĄBKI – wirtualne spotkanie z Kazimierzem Szymeczko

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.