Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

O Wypożyczalni

O Wypożyczalni

Wypożyczalnia Literatury dla Dorosłych oferuje swoim użytkownikom wolny dostęp do księgozbioru liczącego ponad 100 000 wol., który na bieżąco uzupełniany jest o nowości wydawnicze - rocznie przybywa ich nawet 2 500. Obok klasyki literatury pięknej, kanonu lektur szkolnych, literatury popularnej jak romanse, kryminały i fantastyka, czytelnik znajdzie także księgozbiór naukowy i popularnonaukowy, uwzględniający wszystkie dziedziny wiedzy, a także książki językowe, głównie w języku angielskim, niemieckim i francuskim i in.

Wypożyczalnia posiada w swoich zbiorach audiobooki – książki do słuchania czytane przez wielu znakomitych polskich aktorów, m.in. Annę Seniuk, Piotra Fronczewskiego, Zbigniewa Zamachowskiego (lista audiobooków dostępnych w Wypożyczalni).

W Wypożyczalni znajduje się stanowisko komputerowe z dostępem katalogu elektronicznego OPAC WWW oraz do Internetu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zmieniającym się trendom, nasza Biblioteka wykupiła dostęp do baz książek elektronicznych takich jak IBUK Libra. Czytelnicy za pomocą kodów odbieranych w Wypożyczalni mogą logować się do baz z każdego miejsca, w którym mają dostęp do Internetu i korzystać z czytelni on-line.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników jest możliwość rezerwacjizamawiania książek poprzez internetowe konto biblioteczne. Czytelnicy mogą też samodzielnie prolongować wypożyczane przez siebie pozycje.

Osobom, które ze względu na stan zdrowia, wiek czy stopień niepełnosprawności nie mogą przyjść do Biblioteki Wypożyczalnia oferuje Książkę na telefon. Pracownicy dostarczają wybrane pozycje do domu, dzięki czemu nasi użytkownicy mają możliwość dalszego korzystania z Wypożyczalni. Zamówienia można składać telefonicznie 32 4716768 wew. 36 lub pocztą elektroniczną na adres wypozyczalnia@biblioteka.jastrzebie.pl.

W ramach akcji „Daj książce drugie życie!” Wypożyczalnia zaprasza do dzielenia się swoimi książkami. Wystarczy przynieść książki do Biblioteki i zabrać z sobą inne, interesujące Cię pozycje.

Galeria

Library
Library
Library
Library
Library
Library
Library
Library

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68