Zajęcia popołudniowe

SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – warsztaty literacko-plastyczne dla przedszkolaków

Wtorki, godz. 16:30 

Cykl godzinnych warsztatów literacko-plastycznych przeznaczonych  dla przedszkolaków i składający się z dwóch części. Pierwsza obejmuje głośne czytanie bajek, wierszy  i opowiadań. Drugą część stanowią zajęcia plastyczne,   w czasie których dzieci wykonują prace plastyczne związane z tematem czytanej wcześniej książki.

 

SCENA POD SÓWKĄ – przedstawienia teatrzyku kamishibai

Godzina 16:30

Teatr ilustracji kamishibai to technika opowiadania wywodząca się z Japonii, która wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem prezentuje bajki i opowiadania. To atrakcyjna forma promocji książki, która zachęca widzów do aktywnego działania twórczego. Na comiesięcznych przedstawieniach w Bibliotece widzowie będą mieli okazję poznać bohaterów baśni klasycznych oraz wziąć udział w różnych formach zabawy. Repertuar na sezon 2018/2019 przedstawia się następująco:

WRZESIEŃ Pinokio

PAŹDZIERNIK Jaś i Małgosia

LISTOPAD Alicja w Krainie Czarów

GRUDZIEŃ Bajka o Mikołaju

STYCZEŃ Królewna Śnieżka

LUTY Kopciuszek

MARZEC Kaczka Dziwaczka

KWIECIEŃ Brzydkie Kaczątko

MAJ Franklin i książka z biblioteki

CZERWIEC Lokomotywa

 

ENTEREK – warsztaty komputerowe dla dzieci. Obowiązują zapisy!

Godzina 16:00

ENTEREK – warsztaty komputerowe  dla dzieci, których głównym celem jest nauka samodzielnej obsługi komputera oraz zapoznanie się i utrwalenie umiejętności stosowania programów użytkowych. Uczestnicy warsztatów zdobędą umiejętności zastosowania komputera w nauce, zabawie, realizacji własnych pomysłów i rozwijaniu zainteresowań. Udział w spotkaniach wykształci umiejętności posługiwania się komputerem w zakresie podstawowym oraz zachęci do samodzielnego korzystania z różnych programów komputerowych.

ILUSTRATOREK – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym

Godzina 16:30

Warsztaty plastyczne przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym podczas których uczestnicy nabywać będą umiejętności praktyczne oraz wiedzę z zakresu pojęć plastycznych i środków warsztatu plastycznego. Podczas spotkań uczestnicy kształtować będą wrażliwość estetyczną oraz samodzielność w podejmowanych działaniach. Udział w warsztatach rozbudzi wrażliwość artystyczną oraz chęć tworzenia. Dzieci zdobędą umiejętność wyrażania własnych emocji w procesie twórczym oraz rozwiną kompetencje społeczne. Plan na sezon 2018/2019 przedstawia się następująco:

WRZESIEŃ Sówka mądra główka – filcowe przypinki

PAŹDZIERNIK Trójwymiarowe wycinanki

LISTOPAD Jesienne lampiony

GRUDZIEŃ Ozdoby na choinkę

STYCZEŃ Zimowe dekoracje

LUTY Coś z niczego-majsterkowanie dla każdego

MARZEC Pudełko na skarby

KWIECIEŃ Wielkanocne ozdoby

MAJ Kolorowe zakładki

CZERWIEC Wakacyjne pocztówki

 

ZABAWY Z KSIĄŻKĄ – literackie spotkania dla dzieci

Godzina 16:30

Projekt literacki, którego głównym celem jest promocja literatury dla dzieci i młodzieży. Każde ze spotkań poświęcone będzie wybranemu bohaterowi – ulubieńcowi młodych czytelników. Dzięki aktywizacji w zabawie wszystkich uczestników spotkania utrwalone będą informacje na temat książkowych historii, autorów książek oraz sytuacji w nich opisanych.

PAŹDZIERNIK Urodziny Kubusia Puchatka

LISTOPAD Andrzejki w Bibliotece

GRUDZIEŃ Spotkanie ze św. Mikołajem

STYCZEŃ W pałacu Królowej Śniegu

 LUTY Skrzacie opowieści

MARZEC Zabawa w zielone

KWIECIEŃ Bal u Andersena

MAJ Imieniny Biblioteki

CZERWIEC Kosmiczna impreza

 

PĘDZELEK – warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku szkolnym.

Czwartki, godz. 16:30

Warsztaty odpłatne – 10,00 zł za miesiąc.

Warsztaty artystyczno-plastyczne prowadzone przez plastyka, który poprzez wspólną zabawę wprowadza dzieci w tajniki historii sztuki. Podczas warsztatów uczestnicy wykonują prace wykorzystując różnorodne techniki plastyczne: rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem, frottage i monotypię, malowanie akwarelami, temperami, collage artystyczny (z użyciem kolorowych papierów, gazet, fragmentów opakowań, tkanin, materiałów recyklingowych), elementy grafiki (linoryt, gipsoryt), rzeźbę w glinie, papier-mache, działania grupowe w przestrzeni, instalacje. Powstałe dzieła prezentowane są w Galerii „Na ścianie”. Celem warsztatów jest rozwijanie dziecięcych talentów, wyrażanie własnej kreatywności, budowanie zainteresowań plastyką i sztuką, uwrażliwianie na piękno oraz pobudzanie dzieci do współpracy  w grupie.

 

BAJKOSEANSE W BIBLIOTECE – seanse filmowe dla dzieci.

Piątki godz. 16:00

Wszystkich miłośników kina zapraszamy w każdy piątek na bezpłatne seanse bajkowe. Podczas spotkań w bibliotece wyświetlane będą hity kinowe ostatnich lat przedstawiające przygody kultowych bohaterów. 

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Lipiec 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
2019-07-23
godz. 10:00
Mądrzy cyfrowi II edycja

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
23.07.2019. godz. 10:00 - 13:00

2019-07-23
godz. 17:30
Z rzeźbą na ty–warsztaty rękodzieła

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
23-25.07.2019 r. godz. 17:30

tel. (32) 473 10 77

NAJNOWSZE FILMY
 

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

 

Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa

 

Światowy Dzień Poezji

 

Koncert Noworoczny - 04.01.2019

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.4

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.3

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.2

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.1

 

Narodowe Czytanie pod Tężnią

 

70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.