Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

O Czytelni

O Czytelni

Dział Informacyjno-Bibliograficzny i Czytelnia dysponuje prawie 10-tysięcznym księgozbiorem. Oferuje bardzo szeroki wybór prasy. Wśród prenumerowanych tytułów znajdują się m.in.: dzienniki ogólnokrajowe, prasa regionalna, tygodniki społeczno-polityczne, czasopisma popularnonaukowe i specjalistyczne, periodyki hobbystyczne oraz prasa obcojęzyczna.

Do dyspozycji czytelników są 3 bezpłatne stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, edytorów tekstowych oraz drukarki. Jedno stanowisko komputerowe przeznaczone zostało do korzystania z cyfrowych zasobów Biblioteki Narodowej ACADEMICA.

Cennym źródłem informacji są Dokumenty Życia Społecznego dotyczące historii i teraźniejszości Jastrzębia-Zdroju gromadzone i udostępniane w Bibliotece. Archiwizowana jest dokumentacja fotograficzna i papierowa obejmująca zarówno pisma i druki ulotne ukazujące się na terenie miasta oraz materiały i biuletyny organizacji, stowarzyszeń i klubów.

Miejska Biblioteka Publiczna współtworzy zasób Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Do końca 2021 r. opublikowała 175 dokumentów.

Były to pozycje z księgozbioru Biblioteki, wybrane Dokumenty Życia Społecznego oraz materiały udostępnione przez osoby prywatne.

Biblioteka opracowuje „Bibliografię Miasta Jastrzębie-Zdrój” z bibliografią retrospektywną i bieżącą.

W Czytelni wydawane są kody do Legimi, Ebookpoint Biblio, IbukLibry i Empik Go.

Galeria

Library
Library
Library
Library
Library
Library
Library

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68