Odkurzamy klasyków: Jorge Luis Borges – literackie prezentacje przy filiżance kawy
2019-03-02 14:48:00

12.04.2019 r. godz. 18:00

W kwietniu podczas literackich prezentacji „Odkurzamy klasyków” zaprezentujemy twórczość i biografię argentyńskiego pisarza J.L. Borgesa, który mawiał: „zawsze wyobrażałem sobie Raj pod postacią biblioteki”. Autor „Alefa” jest jednym z najsłynniejszych pisarzy XX wieku, którego twórczość miała olbrzymi wpływ na pisarzy XX i XXI wieku. W ciągu całego swojego życia pisał wiersze, opowiadania i eseje. Był prezesem Stowarzyszenia Pisarzy Argentyńskich i dyrektorem argentyńskiej Biblioteki Narodowej. Był też laureatem wielu nagród w dziedzinie literatury. Julio Cortazar: Borges, człowiek o nieporównanych rygorach intelektualnych, podniósł poziom wymagań literackich tak wysoko, że dziś każdy, kto chce uchodzić za pisarza z prawdziwego zdarzenia, musi przymierzać się do tego poziomu.

Na spotkania zapraszamy 12 kwietnia o godz. 18:00 do Biblioteki Głównej.

Maj 2020

Koncert Noworoczny 2020

Zbrodnia w Bibliotece

KLIKNIJ. SPRAWDŹ. ZROZUM. JAK ŚWIADOMIE KORZYSTAĆ Z INFORMACJI