Nieznane oblicza Brazylii – wirtualne spotkanie z Gabrielem Borowskim
2020-08-08 16:14:00

23.09.2020 r. godz. 18:00

W obecnych czasach chyba najbezpieczniej podróżować i odkrywać egzotyczne kraje wirtualnie. 15 września nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego ukaże się książka Eliane Brum „Kolekcjoner porzuconych dusz. Reportaże z Brazylii” i będzie to doskonała okazja do tego, aby w domowym zaciszu zgłębić wiedzę o tym kraju. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa będziecie mogli przeczytać tę książkę w Bibliotece oraz wziąć udział w wirtualnym spotkaniu. O reportażach Eliane Brum porozmawiamy z tłumaczem książki Gabrielem Borowskim, który opowie o Brazylii widzianej oczami jej mieszkańców, o problemach z jakimi się mierzy, niezwykłych postaciach, które spotkała na swojej drodze reporterka. Porzucimy na chwilę spojrzenie na Brazylię z perspektywy turysty i spróbujemy spod przewodnikowego piękna wydobyć prawdziwy obraz tego kraju.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 23 września o godz. 18:00 przed ekrany komputerów.

Czekamy na Was na Facebook @bibliotekajastrzebie

Gabriel Borowski - tłumacz literatur portugalskojęzycznych na język polski oraz literatury polskiej na język portugalski, stypendysta programu Connecting Emerging Literary Artists 2019-2023, członek Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, adiunkt w Zakładzie Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2020-10-22
Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem