ALFABET ŚLĄSKA – wirtualne warsztaty literacko-plastyczne
2020-10-15 10:12:00

20.10.2020 r. godz. 11:00

Zajęcia mają na celu przybliżyć dzieciom bogatą kulturę i tradycję Śląska – ich „małej ojczyzny”. Podczas zajęć uczestnicy przede wszystkim będą mieli okazję wysłuchać różnych tekstów pisanych językiem śląskim dzięki czemu zapoznają się z jego specyfiką. Ponadto zaznajomią się z charakterystycznymi elementami Śląska takimi jak: herb, kuchnia, stroje, tańce i zabawy. Wszystko po to, by od najmłodszych lat zachęcać dzieci do poznawania swoich korzeni, uczyć szacunku do tradycji, co w przyszłości może przekształcić się w dojrzałą postawę patriotyczną.

Zapraszamy 20 października o godz. 11:00 na nasz profil facebookowy @bibliotekajastrzebie oraz kanał You Tube

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu REGIONALNIE-KULTURALNIE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury