Czy literatura czeska jest kobietą? – spotkanie z Ludmiłą Kozą założycielką wydawnictwa Amaltea
2021-02-23 14:42:00

19.03.2021 r.

Zapraszamy na kolejne spotkanie poświęcone literaturze naszych południowych sąsiadów. Przypadający w marcu Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do porozmawiania o kobiecej odsłonie literatury czeskiej. Zaprezentujemy współczesne pisarki i tłumaczki a także porozmawiamy o kobiecych bohaterkach, które znajdziemy w książkach wydanych przez wydawnictwo Amaltea. Przybliżymy twórczość Aleny Mornštajnovej, Radki Denemarkovej oraz opowiemy o problematyce ich powieści. Podpytamy również o plany wydawnicze – te czeskie, które zdominują kobiety: Sylvia Fischerová i Anna Zonová, ale również te rumuńskie.

O tych i wielu innych tematach porozmawiamy z Ludmiłą Kozą założycielką Wydawnictwa Amaltea. Na spotkanie zapraszamy Państwa 19 marca o godz. 18:00 nasze profile na facebooku i YouTube.