XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

8-15 maja 2021
Facebook @bibliotekajastrzebie

ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek i bibliotekarzy zachęca nas do rozważań nad tym, czym dla nas jest to miejsce, co możemy w nim znaleźć czy odkryć. Wyobraźnia przywołuje w momencie najbardziej zapadłe w pamięci historie i bohaterów nie tylko książek, ale też filmów czy piosenek. W bibliotece znajdziesz mnie czyli to czego szukasz, wystarczy chwilę pobyć, bez pośpiechu. W codziennym zabieganym życiu, biblioteka może być tym miejscem, w którym otwierają się przed nami wrota wyobraźni i tylko ona może nas ograniczać. Ale żyjemy w tak komfortowych czasach, w których nie trzeba być fizycznie w bibliotece. Odnaleźć można to wszystko również dzięki technologiom informacyjnym poprzez uczestnictwo w spotkaniach online czy przeszukując zasoby bibliotek cyfrowych. Zachęcamy do każdego rodzaju aktywności.

Zobaczcie co przygotowaliśmy dla Was w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

08.05 Sobota

9:00                   Konkurs na profilu Facebookowym Biblioteki facebook@biblioteka.jastrzebie

12:00                 „Jaki port może dać ci pewniejsze schronienie niż obszerna biblioteka?” – motyw
                          biblioteki w literaturze - literacki quiz opublikowany na profilu Facebookowym Biblioteki facebook@biblioteka.jastrzebie