Literackie smaczki – wirtualna rozmowa z Grzegorzem Kasdepke

12.05.2021, godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Już 12 maja o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich „małych i dużych” na niezwykłe spotkanie z Grzegorzem Kasdepke. Podczas spotkania porozmawiamy o „literackich smaczkach” jakie autor serwuje w swoich książkach dla dzieci. O ich wykwintnym smaku i wybornym literackim aromacie świadczy fakt, że pisarz jest jednym z najchętniej czytanych polskich autorów książek dla dzieci i młodzieży. „Detektyw Pozytywka”, „Kacperiada”, „Kuba i Buba”, „Bodzio i pulpet” to tylko niektóre z dziecięcych bestsellerów. Dowodem sympatii czytelników są tytuły Kawalera Orderu Uśmiechu i Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Za swoją twórczość dla najmłodszych zdobył Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.

Na spotkanie zapraszamy 12 maja o godz. 18:00 na profile społecznościowe Biblioteki:

facebook@biblioteka.jastrzebie

www.youtube.com/user/bibliotekajz/uł