Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Aktualności

Porozmawiajmy o literaturze – spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem
2021-06-16 13:51:00

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ
25.08.2021 r.  godz. 18:00
Park Zdrojowy
Pod Inhalatorium

Czytanie powoduje, że chcemy rozmawiać o literaturze i o reszcie świata, przy czym resztę należy tu rozumieć dosłownie: jako coś, co zostaje, gdy odejmiemy od rzeczywistości jej istotną część, gdy usuniemy spod niej fundament, na którym się wspiera. Tak, tak, właśnie to chcę powiedzieć: fundamentem świata jest według mnie literatura”. (G. Jankowicz)

Podążając za tym stwierdzeniem, chcielibyśmy zaprosić Was na spotkanie podczas, którego porozmawiamy i o klasyce literatury, i współczesnych zjawiskach literackich. Zastanowimy się, czego poszukujemy w książkach i dlaczego tak miło rozmawiać o literaturze. Porozmawiamy także o festiwalach literackich. A kto lepiej opowie o literaturze niż Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada.

Na spotkanie zapraszamy 25 sierpnia o godz. 18:00 do Parku Zdrojowego.

Grzegorz Jankowicz – filozof literatury, eseista, redaktor, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu kultury „Tygodnika Powszechnego”. Autor książek m.im.: Po co jest sztuka? Rozmowy z pisarzami, Gombrowicz - Loading. Esej o formie życia, Uchodźcy z ziemi Ulro. Eseje, Życie na poczytaniu. Rozmowy o literaturze i reszcie świata.

 

Zapis spotkania będzie dostępny na Facebooku i YouTubie

 

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68