Spotkanie autorskie z Olgą Zygarowską, autorką książki „Rufaro
2017-03-27 10:18:00

06.04.2017 r. godz. 18:00

Olga Zygarowska – (ur. 1974 r.) urodzona w Wieluniu, wychowana w Wieruszowie, mieszka i pracuje w Katowicach. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest biegłym sądowym, opiniuje w sprawach karnych. Ma status weterana wojennego, brała udział jako psycholog w Misji PKW w Iraku w 2004 r. Zakochana w żółwiach, siatkówce i Afryce. Startuje w imprezach motorowych – wypadach off-roadowych, wyścigach wraków, rajdach klasyków samochodowych i innych. Przygotowuje kolejną powieść – kryminał oparty na własnych doświadczeniach zawodowych.

Afryka, zagadka, komandosi i … miłość?
Orlando – hollywoodzki gwiazdor odwiedza afrykański sierociniec. W czasie krótkiej wizyty poznaje Ewę – pracownika misji i małego Orlanda – chłopca, którego znaleziono przy zwłokach kobiety. Zaintrygowany osobowością Ewy i kryminalną zagadką postanawia wrócić do Afryki. Wspólnie przywracają tożsamość zamordowanej. Ale na tym jego przygoda się nie kończy.
Napisana z pazurem powieść kryminalno–sensacyjna nie stroni od silnych emocji i rodzącego się uczucia dwojga dojrzałych, niegotowych na nie osób. Akcja przenosi nas do Afryki, wpisując się w tamtejszy klimat i problematykę życia codziennego. Nietypowy sposób narracji oraz mocne, zarysowane psychologiczne postaci to niewątpliwe atuty tej książki.