Spotkanie autorskie z Witem Szostakiem
2017-10-05 14:38:00

Kawiarenka "Pod Sową"
19.10.2017 r.

19 października czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju i uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki mieli okazję spotkać się z pisarzem i filozofem Witem Szostakiem. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania twórczości autora Wróżenia z wnętrzności. Rozmawiano o kondycji polskiej powieści, odwołując się do napisanego w 2012 roku eseju „Polska obok powieści”. Bardzo ciekawym tematem był powracający w utworach Wita Szostaka motyw Odysa. Autor podjął próbę objaśnienia swojej fascynacji tym bohaterem i wyjaśnił, dlaczego podjął się próby stworzenia wariacji, apokryficznych miniatur na temat losów tego mitycznego herosa. Autor Zagrody zębów opowiedział także o swoich fascynacjach muzyką ludową, której wyraz dał w książce Oberki do końca świata.

Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki