Bohater z naszej wyobraźni - warsztaty z Zuzanną Orlińską
2017-10-07 10:20:00

27.10.2017 r., godz. 11:00

Figle z literaturą rozkręciły się na dobre a wraz z nimi spotkania i warsztaty literackie z autorami książek dla dzieci i młodzieży. Zaproszenie biblioteki przyjęła Zuzanna Orlińska, która poprowadziła warsztaty kreowania bohatera literackiego. Dzieci uczestniczące w warsztatach poznały tajniki tworzenia sylwetek bohaterów i kryteria zgodnie z którymi można umiejscawiać ich w wybranych gatunkach literackich. Uczestnicy warsztatów zachęceni zostali do prowadzenia własnych poszukiwań literackich i prób tworzenia fabuły książki, którą najczęściej można zaczerpnąć z otaczającego nas świata. Autorka przygotowała dla uczestników warsztatów zabawę polegająca na wykreowaniu wymyślonego bohatera, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Świadczyć o tym mogę prace przedstawiające wykreowanych bohaterów wraz z krótką charakterystyką postaci.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Projekt „Figle z literaturą” dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.