Twórcza Aktywacja Młodych - uroczyste zakończenie projektu
2017-10-07 16:18:00

27.10.2017 r godz. 18:00

W ostatni piątek października nastąpiło uroczyste zakończenie projektu Twórcza Aktywacja Młodych.

Podczas imprezy finałowej zwieńczającej wszystkie działania projektowe nastąpiło otwarcie wystawy będącej efektem warsztatów fotograficznych Sleeveface oraz premiera klipu promującego bibliotekę, który był realizowany podczas warsztatów Lipdub.

Zaprezentowano również film oraz folder dokumentujący działania projektowe.

Spotkanie poprowadził Kamil Spodniewski – DJ, konferansjer i wodzirej o charyzmatycznym głosie.

Wszystkie działania w ramach projektu stymulowały kreatywność i rozwijały aktywność młodzieży w obszarze współczesnej kultury czytelniczej, poprzez zastosowanie nowych technologii i nowych mediów podczas realizacji poszczególnych wydarzeń

Podczas Twórczej Aktywacji Młodych we wrześniu i październiku 2017 r. zrealizowano:

• Plenerową Bibliotekę – inicjatywę polegającą na wymianie książek, rozmowach o literaturze, czytaniu performatywnym i rozgrywkach gier planszowych. Pomimo panującej ery smartfonów i tabletów udowodniliśmy, że książka może integrować młodzież i inspirować do wspólnego działania
  • Pechakucha – wieczorne spotkanie z Bibliotece, podczas którego młodzież przedstawiała swoje koncepcje i projekty w 7-minutowych prezentacjach
  • Streetart – warsztaty pisania krótkich form poetyckich prowadzone przez Michała Zabłockiego połączone z malowaniem wierszy na chodnikach
  • Sleeveface – warsztaty fotograficzne inspirowane książką realizowane pod okiem profesjonalnego fotografia Dawida Lacha, wystawa efektów warsztatów prezentowana jest w Bibliotece.

Szereg różnorodnych i atrakcyjnych form edukacyjnych i kulturalnych zrealizowanych w ramach Twórczej Aktywacji Młodych przyczynił się do stworzenia nowej przestrzeni kulturalnej w Bibliotece.

Partnerem Miejskiej Biblioteki Publicznej w projekcie było Towarzystwo Miłośników Ziemi Jastrzębskiej.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Projekt „Twórcza Aktywacja Młodych” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój Anny Hetman, dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.