Moja Pippi – warsztaty rękodzielnicze szycia lalek
2017-10-10 14:42:00

09.11.2017 r., godz. 16:30

Piękna lalka wcale nie musi pochodzić ze sklepu o czym przekonali się uczestnicy warsztatów szycia lal „Moja Pippi”, które odbyły się w Bibliotece. Z tkanin, włóczki i pięknych dodatków dzieci i pod bacznym okiem pani Agnieszki Szczepanik tworzyły oryginalne laki inspirowane postacią Pippi Pończoszanki. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały wszystkie etapy tworzenia lalki – począwszy od przygotowania wykroju na ciało, projektu sukienki, doszywania włosów. Własnoręcznie wykonana zabawka jest niepowtarzalną i wyjątkową pamiątką dla każdego małego artysty, która może inspirować do dalszych twórczych działań.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Projekt „Figle z literaturą” dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.