Spotkanie ze Świętym Mikołajem
2017-10-13 15:30:00

06.12.2017 r., godz. 16:00

06 grudnia Bibliotekę odwiedził wyjątkowy gość – Mikołaj. Z tej okazji dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Na początek najmłodszym czytelnikom zaproponowano udział w warsztatach plastycznych W pracowni świątecznych elfów. Podczas tych zabaw plastycznych powstały: adwentowe lampiony, ozdoby choinkowe, papierowe reniferki oraz kolorowe choinki. Największą atrakcją dla najmłodszych była możliwość spotkania Mikołaja, który dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzili Bibliotekę przygotował słodką niespodziankę. Kolejną atrakcją zimowego popołudnia było przedstawienie teatralne Świąteczny cud w wykonaniu Teatru Niewielkiego z Krakowa. Do baśniowej teatralnej przygody zaprosili wszystkich widzów Bałwanek Jacek, Królowa Śniegu  oraz chłopiec o imieniu Maciek. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy bohaterów oraz dowiedziały się jak wielki znaczenie dla ludzi mają uniwersalne wartości takie jak miłość i szacunek do innych. Podczas tego wyjątkowego popołudnia Biblioteka rozbłysnęła uśmiechem i radością najmłodszych czytelników, którzy liczą na spotkanie z sympatycznym staruszkiem w przyszłym roku.