O mediach w bibliotece
2018-02-05 15:41:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

Z okazji Światowego Dnia Środków Masowego Przekazu Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci zorganizowała warsztaty z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. Oferta skierowana była do uczniów starszych klas szkoły podstawowej i obejmowała następujące warsztaty:

Jak informacje trafiają do mediów?  Podczas spotkania zaprezentowane zostały  wszystkie typy środków masowego przekazu oraz kanały informacyjne.  Uczestnicy warsztatów poznali różnice pomiędzy pojęciami informacji i opinii oraz poznali cechy prasy  tabloidowej i opiniotwórczej.

Kto decyduje, o czym piszą gazety?   - Podczas warsztatów zaprezentowana została definicja „gazety” jednego z najstarszych nośników informacji. W dalszej części spotkania uczestnicy poznali poszczególnych członków zespołu redakcyjnego i wcielając się w ich rolę próbowali stworzyć fragment własnego czasopisma.

Udział w warsztatach rozbudził w uczestnikach ciekawość oraz poszerzył informacje na temat sposobów przekazywania i przetwarzania in formacji.