Psychos ślimakos w jesienno - zimowym krajobrazie - wystawa zdjęć Moniki i Slavka Kubat
2018-02-07 11:29:00

Biblioteka Główna - Galeria Pod Sową

Luty 2018 r.

Monika Opałko - Kubat  - Od najmłodszych lat sztuka plastyczna to była jej  największa pasja. Ukończyła studia artystyczne w Raciborzu dyplomem plastyka – grafika. Jest także dekoratorem wnętrz. Do jej działań twórczych zalicza się:  teatr, malarstwo, rysunek, rękodzieło, fotografia, projektowanie graficzne. Udziela się  w grupach teatralnych i plastycznych. Jest miłośniczką stylu retro. Jej pasją są również: lalki porcelanowe, misie, kolejki, zabytkowe samochody, antyki oraz książki i filmy popularno-naukowe.

Słavek Kubat - TWÓRCA & ZAŁOŻYCIEL : ManuFUCKtured SKAVEK.Q. Production – fabryki rzeczy psychicznie niezrównoważonych, PSYCHO FOTO TERROR BRIGADE ''POSITION 69'' - fabryki fotografii psychicznie niezrównoważonych oraz FABRYKI NIBY FILMÓW.  Członek grup teatralnych: ''TEATR MARIANA BEDNARKA'' ( od 2010 do 2016), ''DOMOKRĄŻNI ARTYŚCI'' (od 2007 do 2008), ''antyTEATR'' (od 2008 do 2011) oraz KLUBU FILMU NIEZALEŻNEGO z RYBNIKA (od 2009 do 2011), TWÓRCA RĘCZNO-SZABLONOWYCH OBRAZKÓW NA KOSZULKACH oraz INSTALACJI PLASTYCZNYCH. W DAWNYCH CZASACH TWÓRCA STREET ART ZINÓW: ''NJE FUCZEĆ'', ''SKANGSTER'', ''SKAKTUS- SKUNK FLOWER'' oraz ''NICPOŃ'', W LATACH 1991-94 CZŁONEK REGGAE’OWEJ FORMACJI MUZYCZNEJ ''TRAVA DUB BAND'', TWÓRCA REKWIZYTÓW, SCENOGRAFII oraz KOSTIUMÓW TEATRALNYCH i FILMOWYCH, AUTOR SCENARIUSZY FILMOWYCH i TEATRALNYCH. WSPÓŁZAŁOŻYCIEL: ''ART ANARCHE BRIGADE'' - grupa artystyczna.