Podążanie za pomysłami dzieci i dobra komunikacja: sposób na edukację - spotkanie z Bożeną Andrzejewską
2018-01-08 18:05:00

26.02.2018 r., godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców i wszystkie osoby zainteresowane różnymi nurtami w edukacji  26.02.2018 r. o godz. 17:00 do Biblioteki Głównej, ul. Wielkopolska 1a na spotkanie z Bożeną Andrzejewską pt. “Podążanie za pomysłami dzieci i dobra komunikacja - sposób na edukację”.

Na spotkaniu  Bożena Andrzejewska opowie o swoich doświadczeniach pracy w różnych typach szkół we Wrocławiu i w Warszawie - od edukacji demokratycznej w grupach unschoolingowych poprzez autorskie szkoły alternatywne - po standardową szkołę podstawową. W tej ostatniej była wychowawcą, nauczycielem języka polskiego oraz prowadzącą zajęcia korekcyjno -kompensacyjne. Podzieli się pomysłami zaczerpniętymi z edukacji alternatywnej, które udało jej się zaadaptować w szkole podstawowej podczas pracy z klasą, na lekcjach przedmiotowych i w życiu szkoły.

Bożena Andrzejewska będąc w rolach: nauczyciela języka polskiego, wychowawcy, terapeuty pedagogicznego, mentora grupy unschoolingowej, koordynatora wolontariatu  i animatora miała okazję poznać różne środowiska edukacyjne, przyjrzeć się swoim zasobom i doświadczyć różnych oczekiwań, idei i sytuacji z dziećmi, rodzicami i innymi nauczycielami. Na podstawie tego wypracowała własne metody i programy interdyscyplinarnych zajęć dotyczących komunikacji,  rozwoju twórczego i literatury,  którymi dzieli się podczas warsztatów.

Grudzień 2018
2018-12-18