Wystawa grafiki Patrycji Goduli

Galeria "Da Vinci"
ul. Witczaka 3a
marzec 2018

W marcu prezetujemy wystawę grafiki Patrycji Goduli artystki z Bielska Białej.

Urodzona w 1989 roku w Bielsku-Białej. Uczęszczała do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej którą ukończyła w 2008 roku na kierunku Reklama wizualna. Ukończyła  studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w 2013 roku, na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, gdzie zrealizowała dyplom w pracowni linorytu Prof. Jerzego Jędrysiaka. Zajmuje się głównie tworzeniem prac ze szkła, jak również grafiki wykonanej w technice linorytu.
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w 2016 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Wydziale Ceramiki i Szkła, kierunek Sztuka i Wzornictwo Szkła.

Prace ze szkła oraz witraże jej autorstwa można było oglądać na wielu wystawach zbiorowych min. we Wrocławiu, Bytomiu oraz w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Jej praca została również zakwalifikowana w 2015 roku do konkursu "Elle Decoration- Młodzi na Start 2015" podczas Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni. W 2016 roku wzięła udział w projekcie artystycznym: Międzynarodowy Mural Ceramiczny „ Spotkajmy się- Wrocław’2016” realizowanego przez ASP we Wrocławiu i Biuro ESK Wrocław, który na stałe wpisał się w krajobraz miasta.

Jej linoryt pt."Secesja I" zdobył wyróżnienie podczas XVIII Festiwalu Sztuki Wysokiej 2017 pt. „Jestem” w Bytomiu. Prace artystki zostały również dołączone do kolekcji dzieł artystów współczesnych znajdujących się w zbiorach artystycznych Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

Od roku 2017 - jest w Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu Bielsko-Biała.