Wernisaż wystawy powarsztatowej i konferencja podsumowująca projekt Transgraniczne Zaczytanie / Čtení Boří Hranice
2018-02-11 10:40:00

23.03.2018 r., godz. 13:30

Zapraszamy 23.03.2018 r. o godz. 13:30 do Biblioteki Głównej, ul. Wielkopolska 1a na posumowanie projektu TRANSGRANICZNE ZACZYTANIE / ČTENÍ BOŘÍ HRANICE.

Projekt miał na celu wspieranie rozwoju społeczno-kulturalnego obszaru pogranicza polsko-czeskiego poprzez promowanie partnerskiej współpracy po obu stronach granicy, promocję czytelnictwa, zachęcenie do wspólnego czytania i poznawania literatury polskiej i czeskiej.

Partnerami w projekcie były: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju oraz Biblioteka Regionalna w Karwinie. Realizowane wspólnie działania kulturalno-edukacyjne adresowane były do młodzieży czeskiej i polskiej.

W ramach TRANSGRANICZNEGO ZACZYTANIA zorganizowano: jarmark książkowy, spotkania autorskie, warsztaty językowe, fotograficzne i artystyczne, których motywem przewodnim była literatura polska i czeska.

Podczas imprezy podsumowującej odbędzie sie wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów fotograficznych oraz konferencja prasowa. Podczas uroczystości rozdane zostaną uczestnikom książki będące zwieńczeniem wszystkich działań projektowych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa.

Grudzień 2018
2018-12-18