Międzynarodowy Dzień Poezji
2018-04-04 11:35:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

Światowy Dzień Poezji  to święto ustanowione przez UNESCO i obchodzone 21 marca. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci zaprosiła do udział w następujących działaniach:

• „Lokomotywa Juliana Tuwima” to oferta  warsztatów literacko-plastycznych dla przedszkolaków, do których inspirację stanowił znakomity tekst poetycki dla dzieci. Uczestnicy spotkania brali również udział w zabawach ruchowych oraz wykonali prace plastyczne.

GALERIA ZDJĘĆ

• „Wierszyki łamiące języki” to oferta warsztatów literacko-plastycznych dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Podczas spotkania dzieci wysłuchały wierszyków z trudnymi do powtórzenia wyrazami. Próbowali czytać krótkie tzw. „łamańce językowe” oraz brali udział w zabawach ruchowych.

GALERIA ZDJĘĆ