Lekcja czytania z Grzegorzem Jankowiczem
2018-02-11 11:09:00

ul.Wielkopolska 1a
26.04.2018 r., godz. 10:00

26 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się Lekcja Czytania zorganizowana w ramach akcji społecznej Fundacji Tygodnika Powszechnego. Grzegorz Jankowicz rozmawiał z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego o wierszu Adama Wagi pt. „Klejnoty” z tomu „Ułomki”. Utwór zainspirował do rozmów o tym, czym jest naród, o sposobach budowania świadomości narodowej oraz języku, który pozwala nam na budowę świadomości narodowej opartej na dialogu a nie na represji.

Grzegorz Jankowicz – filozof literatury, krytyk, wydawca oraz tłumacz. Dyrektor Programowy Festiwalu Conrada. Pracownik Centrum Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiceprezes Korporacji Ha!art, redaktor działu kultura Tygodnika Powszechnego. Opublikował ponad 200 artykułów naukowych, esejów oraz recenzji wydawniczych. Zajmuje się współczesnymi nurtami i strategiami krytycznymi, filozoficznymi i politycznymi kontekstami literatury, a także związkami literatury ze sztukami wizualnymi.

Źródło: https://www.tygodnikpowszechny.pl/

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ