Aborygeni - spektakl muzyczny Marek Tomalik i zespół Czerwie
2018-02-11 11:13:00

SPEKTAKL ODWOŁANY

Zapraszamy 08.05.2018 r., godz. 19:30 do Biblioteki Głównej, ul. Wielkopolska 1a na spektakl muzyczny w wykonaniu Marka Tomalika i Zespołu Czerwie

Aborygeni – rdzenni Australijczycy.

Treścią spektaklu będzie opowieść o Aborygenach, najstarszej cywilizacji świata w oparciu o wiedzę prelegenta Marka Tomalika i jego zdjęcia z podróży po Australii.

Spektakl składa się z 4 części: PRZESZŁOŚĆ , PRZESTRZEŃ , LUDZIE , DREAMTIME

Brzmienia i nastrój improwizacji w pierwszej i ostatniej części spektaklu przeniosą uczestników w świat zaprzeszły Aborygenów, w środkowych dwóch częściach muzycznie namalowany zostanie obraz współczesnej Australii.

Marek Tomalik – podróżnik, publicysta, pisarz, dziennikarz radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Jest twórcą i organizatorem 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik „National Geographic”, „Jazz Forum” i „RMF Classic”. Autor książek o podróżach, w tym trzech o Australii. Dwukrotny laureat Kolosów.

Zespół Czerwie to niezależna polska grupa prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Są twórcami o własnym niepowtarzalnym stylu charakteryzującym się niekonwencjonalnym wykorzystaniem  instrumentów muzycznych oraz  będący fuzją wielu gatunków muzycznych.

2018-11-19
„Wielki bój” - seria wykładów prowadzonych przez pastora Mateusza Krzesińskiego