Spotkanie dla dzieci z Michałem Rusinkiem
2018-05-11 11:09:00

08.05.2018r.

Tydzień Bibliotek 2018 pod hasłem (Do)wolność czytania rozpoczęliśmy od spotkania autorskiego z Michałem Rusinkiem. Podczas kierowanego do dzieci ze szkół podstawowych spotkania autor przybliżył informacje z zakresu wiedzy o literaturze oraz zaprezentował wybrane fragmenty swojej twórczości poetyckiej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym jest poezja i proza i jakie są podstawowe różnice między nimi. Młodzież szukała rymów i wspólnie z pisarzem tworzyła krótki tekst prozatorski, uzupełniając je o zaskakujące przymiotniki. Efekt tej literackiej pracy był zaskakujący i bardzo zabawny.

*Michał Rusinek były sekretarz Wisławy Szymborskiej, wykładowca na Wydziale Polonistyki UJ, tłumacz, sutor książek dla dzieci i dorosłych.

Fot. Jakub Ociepa