OBIERZ KURS NA KSIĄŻKĘ – PROJEKT LITERACKI Z OKAZJI DNIA KSIĄŻKI
2018-05-07 11:38:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

Kwiecień to miesiąc obfitujący w ważne wydarzenia promujące książkę i literaturę. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz  Międzynarodowy Dzień Książki i  Praw Autorskich były doskonałą okazją do zaproponowania młodym czytelnikom udział w warsztatach literackich i innych formach zajęć animujących czytelnictwo. Oferta spotkań prezentowała się następująco:

• ZABAWA Z KSIĄŻKĄ – biesiada literacka dla przedszkolaków podczas której dzieci utrwalały informacje na temat najpopularniejszych baśni i bajek. Wiedza na temat literackich bohaterów zdobywana była poprzez udział w różnych grach i zabawach. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały zakładki do książek.
  • CALINECZKA – teatrzyk kamishibai prezentujący historię tytułowej Calineczki. Teatr ilustracji zaprezentował adaptacje baśni H. Ch. Andersena i zachęcił do wspólnej zabawy inspirowanej przygodami głównej bohaterki. Dzieci odpowiadały na zagadki, tworzyły charakterystykę głównych bohaterów oraz utrwalały wiedzę na temat baśni. Podczas spotkania wykonano prace plastyczną przedstawiającą wiosenną łąkę.
  • DYNASTIA MIZIOŁKÓW – warsztaty literackie inspirowane książką Joanny Olech. Uczestnicy spotkania poznali niezwykłą literacką rodzinkę oraz przygody jakie ich spotykają. Dzieci poznały również znaczenie pojęć takich jak: asceza, sugestia, czempionat, kamuflaż, migrować, które znaleźć można w książce „Trudne słówka”. Uczestnicy spotkań wykonali również oryginalne ramki na zdjęcia z rodzinnego albumu.