Zaczytane Ławki
2018-03-15 13:55:00

Z pewnością wielu z Was zauważyło przed Biblioteką Główną nietypowe ławki w kształcie otwartej księgi.

"Zaczytane ławki” to inicjatywa Fundacji ZACZYTANI.ORG, której przyświeca szczytna idea obejmująca promowanie czytelnictwa ze szczególnym uwzględnieniem pomocy szpitalom i rodzinnym domom dziecka poprzez przekazywanie książek dla dzieci.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy włączyć się do tego szczytnego projektu. „Ławka  z Kordianem” została zakupiona przez Bibliotekę, natomiast dwie pozostałe zostały współfinansowane ze środków miasta Jastrzebie-Zdrój. Już niedługo ławki będzie można zobaczyć poza Biblioteką Główną - w Parku Zdrojowym oraz obok Galerii Jastrzębie.

Zakup ławek jest współfinansowany ze środków Miasta jastrzebie-Zdrój w ramach projektu "Zagadkowa Noc Bibliotek 2018"