Warsztaty literacko-plastyczne z Ewą Grams - Filia nr 2

Filia nr 2, Masnówka
ul. Witczaka 3a
tel. (32) 476 13 61

W dniu 11 maja br. Filię nr 2 odwiedziła pani Ewa Grams, która spotkała się z grupą dzieci, klasą trzecią Szkoły Podstawowej nr 19 z Jastrzębia-Zdroju. Pani Grams przedstawiła opowieść pt. "Trzeba będzie" Thierrego Lenain z ilustracjami autorstwa Oliviera Talec  w formie kart obrazkowych - kamishibai. Opowieść ta oczami dziecka opisuje problemy współczesnego świata - głód, wojny, zanieczyszczenie środowiska, nierówności społeczne. Po obejrzeniu teatrzyku dzieci zobaczyły, że świat nie jest idealny, ale istnieje możliwość zmiany go na lepsze dzięki świadomemu działaniu każdego człowieka. Zadaniem kończącym spotkanie była praca rysunkowa przedstawiająca propozycje zmian  świata i środowiska jakie "trzeba będzie" wykonać, aby nasze życie było lepsze.

Najciekawsze prace zostaną wykorzystane przez naszego gościa, jako ilustracje w teatrzyku kamishibai i przedstawione innym dzieciom.