Pejzaże z Podlasia - wystawa prac Piotra Daniluka

Galeria "Da Vinci"
ul. Witczaka 3a
Lipiec 2018

Wystawa "Pejzaże z Podlasia" prezentuje prace pejzażowe w technice suchej pasteli. Autor - Piotr Daniluk urodził się i mieszka w Sokołowie Podlaskim. Studia ukończył na Wydziale Nauki o Żywności na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Jego pasja - malarstwo, nie ma żadnego związku z wykonywaną pracą. Pierwsze próby rysunku podejmował już na początku szkoły podstawowej, a jeszcze przed jej ukończeniem powstały pierwsze prace olejne (1995/1996r).  Uprawia malarstwo sztalugowe. Techniki które stosuje to głównie malarstwo olejne, suche pastele i rysunek ołówkiem, rzadziej tłuste pastele i akwarela. Główna tematyka jego prac to pejzaż, portret i konie, wykonuje też kopie obrazów. Należy do grupy plastycznej „W drodze” przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Od 2009r uczestniczy w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych (Supraśl, Gródek, Brok, Drohiczyn) oraz corocznych wystawach z cyklu "Sokołowscy twórcy".