Wystawa fotografii Łukasza Bożyckiego
2018-07-04 11:46:00

Biblioteka Główna - Galeria Pod Sową

Lipiec 2018 r.

Przychodzi Dusza do Rozumu to projekt, który pozwala zajrzeć́ do świata nauki i dostrzec to, czego zazwyczaj nie widzimy.

W ramach projektu Przychodzi dusza do rozumu, Łukasz Bożycki - ceniony na świecie i w Polsce fotograf przyrody, łączy dwa środowiska: artystyczne oraz naukowe. Pierwsze z nich nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu. Drugie ze względu na niezrozumiały język w połączeniu z ograniczonym dostępem do publikacji wpada w izolację i zazwyczaj jest niedostępne dla społeczeństwa.

Wystawa została wydrukowana na aluminiowych płytach w innowacyjnej, opracowanej w Polsce technologii druku na metalach - Europrinter Nano. Technologia ta wykorzystuje druk ink-jet i atramenty barwione substancjami nanocząsteczkowymi. Pozwala na bezpośredni druk na anodowanym lub surowym aluminium, stali i na innych metalach.

Ekspozycję można oglądać do końca lipca w Bibliotece Głównej, ul. Wielkopolska 1 a.

Zapraszamy!