Karkonosze - podróż w czasie - spotkanie w Kawiarence Pod Sową
2016-02-29 08:36:00

17.03.2016 r.

Każdy kto przybył na marcowe spotkanie w Kawiarence "Pod Sową" miał okazję wysłuchać pełnej pasji opowieści o Karkonoszach. Zdzisław Koń - prezes jastrzębskiego koła PTTK Krokus, przewodnik beskidzki, pilot wycieczek, przodownik GOT przeniósł nas w czasie i przedstawił najbardziej urokliwe miejsca na szlaku między Przełęczą Szklarską a Przełęczą Okraj. Jak sam podkreślał zainteresowanie pasmem Riesengebirge narodziło się, gdy odkrył stare pocztówki z tych terenów. I to właśnie one towarzyszyły opowieści i obrazowały zmieniającą się karkonoską bazę turystyczną. Zdzisław Koń przybliżył zgromadzonym kim byli Walończycy i czym się trudnili, opowiedział o zimowych zabawach i zawodach, w których uczestniczyli turyści. Spotkanie było okazją do zapoznania się z pięknem karkonoskiej przyrody oraz miejscami, które warto odwiedzić.