Dyskusyjny Klub Książki: Rudowłosa O. Pamuk
2018-08-20 11:28:00

20.09.2018r.

Po wakacyjnej przerwie miłośnicy książek spotkali się na Dyskusyjnym Klubie Książki, by rozmawiać o „Rudowłosej” tureckiego noblisty Orhama Pamuka. Powieść przypadła wszystki do gustu i sprowokowała do rozmów o relacjach między ojcem a synem, o dorastaniu i śmierci. Podążając tropem mitu o Edypie i „Księgi królewskiej” Ferdousiego próbowaliśmy odczytać zawiłą hisotię Cema. Lektura "Rudowłosej" pozwoliła nam spojrzeć na Turcję lat 80. XX wieku i kontrast między Wschodem a Zachodem w odniesieniu do tworzenia mitów.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w październiku!

Czym jest DKK?

To comiesięczne spotkania miłośników książek, którzy poznają współczesną literaturę, rozmawiają nie tylko o książkach i miło spędzają czas. Podczas spotkań nie analizujemy tekstu, dzielimy się natomiast opiniami, rozmawiamy o tym, co nam się podobało, bądź nie podobało.
Nie przeczytałeś omawianej książki? Nie szkodzi. Przyjdź i posłuchaj, przekonaj się, czy dana książka warta jest, by po nią sięgnąć.