W ŚREDNIOWIECZNEJ PAPIERNI - warsztaty czerpania papieru
2018-10-31 11:02:00

29.10.2018 r.

„W średniowiecznej papierni” pod takim hasłem odbyły się 29.10.2018 r. warsztaty czerpania papieru.  Dla dzieci czekało wiele atrakcji, miały okazję zaczerpnąć wiedzy z historii papiernictwa i początków piśmiennictwa, a także zapoznać się z dawną sztuką wytwarzania papieru. Co więcej, podczas warsztatów odbył się pokaz czerpania papieru z dębowej kadzi, krok po kroku, od tworzenia papierowej zawiesiny do powstania arkusza papieru. Pod okiem doświadczonych artystów rzemiosła, również uczestnicy mieli okazję samodzielnie wykonać dekoracyjne kartki papieru.

GALERIA ZDJĘĆ

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Akademia Bibliotecznych Żaków” dofinansowanego  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.