"Monalli dolls - lalki z pasji i miłości" - wystawa fotografii Moniki Ekiert Jezusek.
2018-10-31 13:17:00

Filia nr 2 Masnówka
Galeria "Da Vinci"
ul. Witczaka 3a
listopad 2018

Od dziecka tworzyłam lalki... Koc na trawie albo poszewka od „jaśka” zabierana w podróż, a w niej kawałki materiału, nitka i igła. Zawsze można było coś wyczarować. Coś z niczego. Teraz na nowo ożyła potrzeba stwarzania małego człowieka, materializacji tego, co noszone w głowie od lat. Powstają z pasji i miłości. Kilka skrawków materiału, koronki, małe guziki i co najbardziej kocham – twarz, która zaczyna mówić do mnie zaraz po tym, jak oczy zaczynają patrzeć. Słucham ich podpowiedzi. Prowadzą mnie opowiadając historie nie z tej ziemi... szepcą tajemnice, marzą i tęsknią, smucą się, płaczą, uśmiechają... kochają i chcą być kochane. A ich małe serduszka biją mocno pod kawałkiem lnu. /Monalli/.

Monika Ekiert Jezusek - fotografka, malarka, lalkarka. Miłośniczka farb, kolorów, kresek i form przeróżnych. Dusza niespokojna, przez która przelewają się obrazy. Najpierw nucą się w głowie jak melodie, coraz głośniej, potem przyciskają do ściany wołając o materializację