Spotkanie z Michałem Zabłockim wokół tomiku „Janowska”
2018-09-02 11:37:00

15.11.2018 r. godz. 18:00

Projekt SŁOWO NA NOWO zakończyliśmy niezwykłym spotkaniem z Michałem Zabłockim – poetą, autorem tekstów piosenek i inicjatorem akcji „Multipoezja”. Spotkanie toczyło się wokół tomiku „Janowska”, będącym poetyckim zapisem życia aktorki Aliny Janowskiej. W tych 33 bardzo osobistych wierszach Michał Zabłocki sportretował swoją mamę, zamykając w słowa jej życie, twórczość, charakter, rodzinne relacje. Jednocześnie ukazał on wzajemne relacje matka-syn w obliczu jej choroby. Tomik ten upamiętnia Alinę Janowską i spełnienia jej marzenie, by zaistnieć w poezji. Spotkanie przyciągnęło nie tylko wielbicieli aktorki, ale również fascynatów literatury i poezji. Zaprezentowane wiersze wprowadziły refleksyjny nastrój i na pewno wywołały wiele wzruszeń a także zachęciły do ciekawych rozmów.

GALERIA ZDJĘĆ

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.