Literatura cyfrowa – wykład dr Piotra Mareckiego w ramach projektu MUZOSŁÓW
2018-08-25 14:00:00

07.11.2018 r. godz. 12:00

Czym jest literatura elektroniczna? Jak wyglądają książki z rozszerzoną rzeczywistością? Jak wykorzystać możliwości nowych mediów do tworzenia literatury? Jaki wpływ na literaturę mają nowe media? To tylko część pytań, na które spróbował odpowiedzieć dr Piotr Marecki. Nasz gość podczas wykładu opowiedział o trzech generacjach literatury cyfrowej, zaprezentował twórczość Micheala Joyce, omówił utwór „Wąwóz Taroko”, który powstaje w czasie rzeczywistym oraz poruszył zagadnienia związane z botami, Instapoezją i Memami. Wykład odbył się 7 listopada w ramach projektu „MUZOSŁÓW – dźwięki literatury”.

Piotr Marecki kulturoznawca, adiunkt w Katedrze Kultury Współczesnej w Instytucie Kultury UJ, doktor nauk humanistycznych UJ, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Współtwórca i redaktor naczelny magazynu o nowej kulturze Ha!art (od 1999), wydawca, organizator festiwali literackich (m.in. Ha!wangarda) i sesji naukowych. Zajmuje się przede wszystkim współczesną literaturą oraz związkami literatury z nowymi mediami i kinem, a także kulturą niezależną.

Źródło informacji: https://kultura.uj.edu.pl/pracownicy/piotr-marecki

GALERIA

Projekt dofinansowano ze środkówMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.