Irena Sendlerowa – międzypokoleniowe warsztaty multimedialne
2018-08-25 12:17:00

24.10.2018 r.

Projekt „Alfabet Niepodległości” to doskonała okazja do organizacji zajęć przybliżających najważniejsze zagadnienia związane z historią Polski. Z racji 100-lecia odzyskania niepodległości i ogłoszenia roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej, jedne z warsztatów poświęcone zostały jej osobie.

24 października odbyły się warsztaty multimedialne „ I – Irena Sendlerowa”, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Podczas krótkiego wykładu przybliżono sylwetkę Ireny Sendlerowej, opowiedziano o sytuacji Polaków i Żydów w Warszawie w międzywojniu i podczas II wojny światowej. Po odczytaniu wiersza „Campo di Fiori” rozmawiano o różnych postawach ludzi w czasie II wojny światowej. Podczas pracy w grupach młodzież zapoznała się z wirtualną wystawą DOBRY ADRES - Historie ukrywania Żydów w okupowanej Warszawie. W programie https://wordart.com/ stworzono chmurę skojarzeń, używając do jej powstania słów charakteryzujących postawę Ireny Sendlerowej. Wyszukiwano także informacje o obecności tej bohaterki w filmie i literaturze. Podsumowaniem zajęć był krótki test. Poprzez odpowiednio zamalowane kratki, które odnosiły się do poprawnych testowych odpowiedzi  stworzono QR kod, który odesłał zgromadzonych do strony poświęconej Irenie Sendlerowej. Podczas zajęć wykorzystano tablety zakupione w ramach projektu „Alfabet Niepodległości”.

GALERIA ZDJĘĆ

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”