Piłsudski: człowiek legenda - warsztaty biograficzne dla młodzieży
2018-08-25 13:10:00

06.11.2018 r.

06.11.2018 r. odbyły się warsztaty biograficzne dla młodzieży zorganizowane w ramach projektu "Alfabet Niepodległości". Zajęcia zatytułowane „Piłsudski: człowiek – legenda” poświęcone były jednemu z twórców odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Warsztaty składały się z części wykładowej połączonej z prezentacją multimedialną, przedstawiającej postać Marszałka na tle epoki i najważniejszych wydarzeń historycznych; w części praktycznej uczniowie SP nr 12  podzieleni na dwu- lub trzyosobowe grupy rozwiązywali na tabletach test dotyczący życia i działalności Józefa Piłsudskiego. Korzystając z aplikacji skanowania kodów QR otworzyli odpowiednie testy. Po zakończeniu testu każda grupa miała możliwość sprawdzenia poprawności odpowiedzi. Dodatkowo uczniowie zapoznali się z katalogiem bibliotecznym Integro, wyszukując w bazie rekordów dotyczących tematu warsztatów. Młodzież sprawnie uporała się z wyznaczonymi zadaniami, potwierdzając, że nowoczesne technologie cyfrowe są dla młodego pokolenia „do ogarnięcia”.

GALERIA ZDJĘĆ

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”