O POPIELU I MYSZACH - warsztaty teatralne dla dzieci
2018-11-27 11:08:00

21.11.2018 r.

Legendy związane z dawnymi dziejami naszego kraju są doskonałym materiałem edukacyjnym uzupełniającym wiedzę historyczną i zachęcającym do jej pogłębiania. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów teatralnych, które odbyły się w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci w ramach projektu „Alfabet Niepodległości”. Podczas spotkania w Bibliotece dzieci miały okazję uczestniczyć w ćwiczeniach i zabawach teatralnych. Ćwiczono właściwą dykcję i wymowę oraz umiejętność wyrażania różnych emocji. Uczestnicy poznali formy zabaw teatralnych jakie mogę przygotować w domu i w szkole oraz rodzaje lalek teatralnych. Ważnym elementem spotkania było przygotowanie inscenizacji przestawienia kukiełkowego „O Królu Popielu”. Zaangażowanie i umiejętności aktorskie uczestników warsztatów zostały docenione gromkimi brawami przez widzów.

GALERIA ZDJĘĆ

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”

Styczeń 2020
2020-01-29