Ci niesamowici bohaterowie – warsztaty historyczne
2018-09-03 16:20:00

23.11 godz. 11:00

23.11.2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Alfabet niepodległości”. Połączone z prezentacją multimedialną warsztaty historyczne zatytułowane „Ci niesamowici bohaterowie” składały się z części wykładowej oraz ćwiczeń praktycznych siedmiu grup uczniowskich z użyciem tabletów. W pierwszej z nich przedstawiono dziesięć par najwybitniejszych przedstawicieli polskich tradycji niepodległościowych, zarówno wojskowych, jak i przedstawicieli polityki, kultury, sztuki i literatury. Część druga to test skonstruowany przy pomocy odpowiedniej aplikacji pozwalającej na sprawdzenie poprawności odpowiedzi. Uczniowie odpowiadali na pytania których treść ukryta była w części wykładowej.   Liczyły się czas oraz precyzja wykonania zadania, oczywiście uczniowie mogli posiłkować się informacjami WWW dzięki dostępowi do sieci wi-fi. Młodzież SP nr 12 chętnie przystała na propozycję następnych spotkań w MBP realizowanych w ramach różnych projektów.

GALERIA ZDJĘĆ

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”