MĄDRZY CYFROWI – WYJĄTKOWE FERIE W BIBLIOTECE
2019-01-28 09:45:00

11-15.02.2019 r.

Mądrzy Cyfrowi to pierwszy w Polsce innowacyjny program dla młodzieży, łączący edukację moralną, cyfrową i społeczną.

W czasie tegorocznych ferii zimowych nasza Biblioteka zaprasza uczniów z klas 5-7 do udziału w warsztatach. Zajęcia trwać będą przez 5 dni w godzinach 10.30-15.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a. W czasie warsztatów młodzież zostanie wprowadzona w świat wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna, przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności cyfrowych. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać tajniki tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, podstaw montażu trójwymiarowego wideo, narzędzi pracy w chmurze, czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Zdobyte przez młodzież umiejętności wykorzystane zostaną w drugim etapie projektu. Młodzież przez sześć kolejnych tygodni będzie samodzielnie realizować wybrane prze siebie projekty społeczne.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.madrzycyfrowi.pl.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci, ul. Wielkopolska 1a lub pod numerem telefonu 324717697.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!