Czym jest cyfrowy ślad? – warsztaty edukacyjne dla uczniów klas IV-VI
2019-02-08 12:05:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

Internet uważany jest za jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Daje on nieograniczone możliwości, ale czy Internet ma tylko pozytywne strony? Podczas warsztatów edukacyjnych kształtowano  krytyczne podejścia do informacji, które można znaleźć w internecie. Uczestnicy warsztatów  kształtowali umiejętność odróżniania prawdy od fałszu oraz odczytywania wirtualnych informacji. Podczas ćwiczenia polegającego na uzupełnianiu fikcyjnego portalu społecznościowego uczestnicy przekonali się jak łatwo jest udostępnić poufne dane. W ten sposób zyskają wiedzę na temat tego, co dzieje się z prywatnymi informacjami, które udostępniamy w internecie, czyli czym jest cyfrowy ślad, w jaki sposób można go zostawić i jak chronić się przed ewentualnymi skutkami pochopnych działań.