PRESTO
2019-03-20 12:49:00

NOWE CZASPOISMO W MEDIATECE

NOWE CIEKAWE CZASOPISMO W MEDIATECE

Presto to jedyne na rynku polskim nowoczesne czasopismo, które ciekawie i przystępnie pisze o sztuce w trzech zasadniczych komponentach tematycznych - Muzyka, Film i Sztuka.

Czasopismo dla miłośników sztuki przez duże "S", dla których kontakt z muzyką, malarstwem jest równie ważny jak kontakt ze słowem. Cenią sobie dobrze napisane, ciekawe artykuły na równi z dobrym koncertem w filharmonii, klubie jazzowym, operą czy wernisażem.

Presto od początku istnienia wspiera medialnie najbardziej prestiżowe wydarzenia w Polsce i za granicą, m.in. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, Transatlantyk Festival w Łodzi, Viva il canto w Cieszynie, Śląska Jesień Gitarowa w Tychach, Bayreuth Festival, Salzburg Festival, koncerty w Royal Opera House i in. Wspiera także nowe ważne inicjatywy artystyczne - festiwale takie jak Eufonie, premiery operowe, koncerty i spektakle baletowe. Jest wszędzie tam, gdzie tworzy się nasza kulturalna historia.

To także prezentacja artystów, a nawet utworów muzycznych (w tym – dodatek nutowy we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym). Recenzje płyt, książek i filmów (o filmie, jego twórcach i o najciekawszych ścieżkach dźwiękowych). Regularnie dodatek dla najmłodszych - Presto Junior. W każdym numerze aktualny repertuar wydarzeń artystycznych wraz z podsumowaniem najciekawszych wydarzeń z poprzedniego kwartału.

Zapraszamy do lektury!

KALENDARZ WYDARZEŃ

Maj 2019
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
2019-05-21
godz. 16:30
SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ – warsztaty literacko-plastyczne dla przedszkolaków

Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci
ul. Wielkopolska 1a
21.05.2019 r. godz. 16:30

2019-05-21
godz. 18:00
Stoliki językowe - nauka języka w Twojej Bibliotece

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
21.05.2019. godz. 18:00

NAJNOWSZE FILMY
 

Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa

 

Światowy Dzień Poezji

 

Koncert Noworoczny - 04.01.2019

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.4

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.3

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.2

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.1

 

Narodowe Czytanie pod Tężnią

 

70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju

 

Turniej rycerski - impreza finałowa Wakacji na Rycerskim Dworze

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.