PRESTO
2019-03-20 12:49:00

NOWE CZASPOISMO W MEDIATECE

NOWE CIEKAWE CZASOPISMO W MEDIATECE

Presto to jedyne na rynku polskim nowoczesne czasopismo, które ciekawie i przystępnie pisze o sztuce w trzech zasadniczych komponentach tematycznych - Muzyka, Film i Sztuka.

Czasopismo dla miłośników sztuki przez duże "S", dla których kontakt z muzyką, malarstwem jest równie ważny jak kontakt ze słowem. Cenią sobie dobrze napisane, ciekawe artykuły na równi z dobrym koncertem w filharmonii, klubie jazzowym, operą czy wernisażem.

Presto od początku istnienia wspiera medialnie najbardziej prestiżowe wydarzenia w Polsce i za granicą, m.in. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, Transatlantyk Festival w Łodzi, Viva il canto w Cieszynie, Śląska Jesień Gitarowa w Tychach, Bayreuth Festival, Salzburg Festival, koncerty w Royal Opera House i in. Wspiera także nowe ważne inicjatywy artystyczne - festiwale takie jak Eufonie, premiery operowe, koncerty i spektakle baletowe. Jest wszędzie tam, gdzie tworzy się nasza kulturalna historia.

To także prezentacja artystów, a nawet utworów muzycznych (w tym – dodatek nutowy we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym). Recenzje płyt, książek i filmów (o filmie, jego twórcach i o najciekawszych ścieżkach dźwiękowych). Regularnie dodatek dla najmłodszych - Presto Junior. W każdym numerze aktualny repertuar wydarzeń artystycznych wraz z podsumowaniem najciekawszych wydarzeń z poprzedniego kwartału.

Zapraszamy do lektury!

Lipiec 2019
2019-07-23
Mądrzy cyfrowi II edycja