Spotkanie z twórczością Andersena
2016-03-21 11:56:00

01-14.04.2016 r.

Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci w ramach projektu Andersenada, organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przygotowała ofertę spotkań w Bibliotece dla uczniów szkół podstawowych. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych Mapa Skarbów, które polegały na wykonaniu baśniowych map zamkniętych w skrzyniach skarbów. Dzieci odkryły nieograniczony świat własnej twórczości, do którego przeniosły się zainspirowane literaturą. Udział w warsztatach rozwinął sprawność manualną oraz rozbudził wyobraźnię. Uczestnicy spotkania poznali różne techniki plastyczne oraz niestandardowe materiały. Dzieci edukowane były w zakresie posługiwania się kodem wizualnym i wyczuciem kolorystycznym. Uczestnicy warsztatów literacko-plastycznych Baśniowy EuroTrip wybrali się w najdalsze zakątki Europy w poszukiwaniu śladów twórczości najsłynniejszych autorów bajek dla dzieci. Dzieci zwiedziały Danię, Niemcy, Grecję, Francję oraz Polskę, rozwiązując zagadki oraz uczestnicząc w różnego typu aktywnościach twórczych inspirowanych literaturą. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały Encyklopedię bajek zawierającą ilustracje do poznanych podczas spotkania tekstów literackich.

Wydarzenia organizowane były w ramach projektu Jastrzębskie prowokacje literackie.