Z cyklu Zwierzęta –wystawa obrazów Amelii Augustyn

Galeria "Da Vinci"
ul. Witczaka 3a
kwiecień 2019

Wizerunki zwierząt zostały zobrazowane w specyficznej konwencji przy użyciu różnych mediów. Na płótnach malarstwo olejne współgra z farbą akrylową oraz elementami decoupage'u; techniki zdobienia przedmiotów, która od dawna inspirowała malarzy (m.in. Henriego Matisse’a czy Pabla Picassa). Prezentowane prace należą do otwartego cyklu, który powstaje od 2016 roku. Ukierunkowany jest on na walory estetyczne (dekoracyjny charakter), przy próbie budowania obrazu za pomocą środków innych niż stricte malarskie.

Amelia Augustyn - ur. w 1989 roku. Ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy), Wydział Sztuki. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w pracowni malarstwa dr hab. Włodzimierza Kuleja, prof. AJD oraz Dariusza Słoty. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz rysunkiem.