Otwarcie wystawy fotografii jazzowej Anety i Macieja Kaników
2016-03-21 12:44:00

Mediateka
ul. Opolska 1 lok. 723

W kwietniu w Jastrzębiu-Zdroju rozbrzmiewa jazz a to za sprawą kolejnej edycji festiwalu International Jazz Days - JAZZtrzębie 2016.
Festiwal zainaugurowało otwarcie wystawy fotografii jazzowej. Fotografie prezentują najważniejsze osobowości światowej, europejskiej i polskiej muzyki jazzowej (m. in. Wayne Shorter, Esperanza Spalding, Wlodek Pawlik). Autorami zdjęć są Aneta i Maciej Kanik, uczestnicy wielu wystaw i konkursów fotograficznych, wyróżnieni w Konkursie Fotografii Koncertowej w Rybniku – Boguszowicach. Na co dzień aktywnie uczestniczą w życiu Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego „Niezależni”, współpracują również z grupą Music Photographers Collective. Fotografowali m.in. podczas: Lotos Jazz Festivalu, Jesieni Jazzowej w Bielsku-Białej, Off Festivalu, Rawy Blues, 150-lecia Miasta Katowice, Męskiego Grania czy koncertu poświęconego ikonie fotografii muzycznej Markowi Karewiczowi „Gramy dla Marka”.

Po otwarciu wystawy odbył się wyjątkowy koncert duetu Bartek Pieszka & Michał Kapczuk.

Otwarcie wystawy i koncert odbędą się 8 kwietnia 2016 r. o godz. 18:00 w Mediatece, ul. Opolska 1 lok 723.