Wyjątkowy wieczór w Bibliotece
2019-04-03 13:47:00

Tydzień Bibliotek
08.05.2019 r. godz. 18:00

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jest to czas podsumowujący pracę, osiągnięcia zawodowe i budowanie wizerunku bibliotek. Święto to rozpoczyna obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Tego dnia zaprosiliśmy do Biblioteki wyjątkowych gości. O godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z reporterem Kamilem Bałukiem zogniskowane wokół książki „Wodecki tak mi wyszło”. Po spotkaniu zapraszamy na recital pt. „Malarze słowa” w wykonaniu Margity Ślizowskiej.

Kamil Bałuk - reporter, absolwent MISH, socjologii, filologii niderlandzkiej i dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Reportaże publikował w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Wysokich Obcasach”, „Newsweeku” oraz w zbiorach książkowych „Grzech jest kobietą” i „Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli”. Jego teksty były kilkukrotnie nominowane do Nagrody Newsweeka im. T. Torańskiej w kategorii Młody Talent. Autor książki „Wszystkie dzieci Louisa” nominowanej do MediaTORów 2017, która w 2018 roku ukaże się w Holandii nakładem prestiżowego wydawnictwa De Geus. Książka została debiutem roku Publio.pl. W październiku 2018 r. ukazała się biografia Zbigniewa Wodeckiego „Wodecki. Tak mi wyszło”, której jest współautorem. Laureat piątej edycji Konkursu Stypendialnego im. R. Kapuścińskiego za projekt zbioru reportaży o współczesnej Holandii, nad którym obecnie pracuje. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim i w Polskiej Szkole Reportażu. Na co dzień współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Margita Ślizowska - aktorka i piosenkarka, ma na swoim koncie występy m.in. w serialu „Złotopolscy”, a także w spektaklach „Niemen – rzeka wspomnień”, „Kompania dropsa”, czy „Złota Kaczka”. Znana jest również ze współpracy z wieloma muzykami, między innymi Miłosławem Czyżykiewiczem, Urszulą i Natalią Kukulską.

Czerwiec 2020
2020-06-18