Odkurzamy klasyków: Stanisław Grochowiak – literackie prezentacje przy filiżance kawy
2019-04-04 17:22:00

16.05.2019 r. godz. 18:00

Majowe spotkanie z cyklu Odkurzamy klasyków upłynie nam w poetyckich klimacie. Tym razem na warsztat weźmiemy życie i twórczość polskiego poety Stanisława Grochowiaka. Podczas wykładu zaprezentujemy najważniejsze informacje na temat pisarza, opowiemy o jego literackich inspiracjach, o których pisał Jan Błoński pisał: "Grochowiak - narąbał całych ćwierci baroku, połci, dekadencji, kawałów ekspresjonizmu, doprawił je Norwidem, Libertem, Gałczyńskim, Bóg wie czym jeszcze, wszystko to wrzucił do kotła, zagotował, odcedził i ciepłe jeszcze sprasował w gęste, treściwe wiersze."

Na spotkanie zapraszamy 16.05.2019 r. o godz. 18:00 do Biblioteki Głównej, ul. Wielkopolska 1a.

Spotkanie w ramach projektu ODNOWA SŁOWA dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Czerwiec 2020
2020-06-18